KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7908528
nr 790 8528
Bertil Öhlund
(1923-2003), Sverige
Akvarell, Bertil Öhlund (1923-2003), ansikten, signerad, 1951, motivets mått: 33x41
Bertil Öhlund, född 1923 i Solna, död 2003, svensk målare.
måndag 12 november 2012
kl 17:04:23
Bertil Öhlund
Läs mer om Bertil Öhlund